RedirectController :: urlRedirectAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\RedirectController::urlRedirectAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.dev" |
| _redirected | true |
| _route | "_profiler" |
| _route_params | [ "path" => "/_profiler/5e8a40" "permanent" => true "scheme" => null "httpPort" => 80 "httpsPort" => 443 "token" => "5e8a40" ] |
| _stopwatch_token | "e945a5" |
| httpPort | 80 |
| httpsPort | 443 |
| path | "/_profiler/5e8a40" |
| permanent | true |
| scheme | null |
| token | "5e8a40" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip,deflate,br" |
| connection | "Keep-alive" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| cookie | "PHPSESSID=kt9749oc3ju8meo01fd00m8kjh; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%2212ed6b%22%2C%22route%22%3A%22_profiler%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2Fdev_ambassadors%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| host | "amb-dev.clubtickets.com" |
| referer | "https://www.google.com/search?hl=en&q=testing" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/135.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 13 Dec 2025 04:16:00 GMT" |
| location | "https://amb-dev.clubtickets.com/_profiler/5e8a40" |
| x-debug-token | "3ed993" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "kt9749oc3ju8meo01fd00m8kjh" |
| sf_redirect | "{"token":"12ed6b","route":"_profiler","method":"GET","controller":{"class":"Symfony\\Bundle\\FrameworkBundle\\Controller\\RedirectController","method":"urlRedirectAction","file":"\/var\/www\/html\/dev_ambassadors\/vendor\/symfony\/framework-bundle\/Controller\/RedirectController.php","line":110},"status_code":301,"status_text":"Moved Permanently"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sat, 13 Dec 25 00:57:17 +0100" |
| Last used | "Sat, 13 Dec 25 05:16:00 +0100" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-registration_form | "LT35rf-EKaBW05FHw8bbIzpw8cDgVn6hbaprE66c0go" |
| _csrf/https-reset_password_request_form | "fTIHPTMmkvViQ2K9VoBK4P0CCnWaZ2VUViPgInngWJA" |
| _profiler_search_end | null |
| _profiler_search_ip | null |
| _profiler_search_limit | null |
| _profiler_search_method | null |
| _profiler_search_start | null |
| _profiler_search_status_code | null |
| _profiler_search_token | null |
| _profiler_search_url | null |
| _security.last_username | "(select 198766*667891 from DUAL)" |
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
App\EventSubscriber\LocaleSubscriber:25
[
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/src/EventSubscriber/LocaleSubscriber.php"
"line" => 25
"function" => "get"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 117
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "App\EventSubscriber\LocaleSubscriber"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/dev_ambassadors/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/html/dev_ambassadors/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ADDRESS | "https://amb.clubtickets.com" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "58efff949f41a55cea11424cd299bb9c" |
| CLUBTICKETS_API_BASE | "https://admin.clubtickets.com/api/affiliate/dcb60d8f08f80ecd6a60eb8e868b6f3c" |
| DATABASE_URL | "mysql://amb:amb$$33@127.0.0.1:3306/dev_ambassadors?serverVersion=8&charset=utf8mb4" |
| MAILER_DSN | "sendgrid://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@default" |
| REDIRECT_BASE | "https://www.clubtickets.com" |
| SENTRY_DSN | "https://f7ee80bfe2b240efab90c7a258db1558@o70568.ingest.sentry.io/4504775561248769" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/dev_ambassadors/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/var/www" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip,deflate,br" |
| HTTP_CONNECTION | "Keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "PHPSESSID=kt9749oc3ju8meo01fd00m8kjh; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%2212ed6b%22%2C%22route%22%3A%22_profiler%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22Symfony%5C%5CBundle%5C%5CFrameworkBundle%5C%5CController%5C%5CRedirectController%22%2C%22method%22%3A%22urlRedirectAction%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2Fdev_ambassadors%5C%2Fvendor%5C%2Fsymfony%5C%2Fframework-bundle%5C%2FController%5C%2FRedirectController.php%22%2C%22line%22%3A110%7D%2C%22status_code%22%3A301%2C%22status_text%22%3A%22Moved%20Permanently%22%7D" |
| HTTP_HOST | "amb-dev.clubtickets.com" |
| HTTP_REFERER | "https://www.google.com/search?hl=en&q=testing" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/135.0.0.0 Safari/537.36" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "148.224.24.53" |
| REMOTE_PORT | "54335" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1765599360 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1765599360.3976 |
| REQUEST_URI | "/_profiler/5e8a40/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/dev_ambassadors/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "146.59.195.19" |
| SERVER_NAME | "amb-dev.clubtickets.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.18.0" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL,SENTRY_DSN,MAILER_DSN,REDIRECT_BASE,CLUBTICKETS_API_BASE,APP_ADDRESS" |
| USER | "www-data" |